سبد خرید
top-bar-dollar4
best-tv-size2

انتخاب و خرید بهترین سایز تلویزیون مناسب خانه شما

best-tv-size2

تلویزیون چند اینچی بخرید؟

اگر بودجه کافی برای خرید تلویزیون بزرگ را دارید، خرید آن الزاما کار درستی نیست. چرا که برای خرید تلویزیون مناسب، چندین عامل را باید در نظر بگیرید که از آن جمله می‌توان به فضای اتاق، محل نصب و فاصله شما تا تلویزیون اشاره کرد. به خاطر داشته باشید که تلویزیون‌های بزرگتر همیشه بهتر نیستند. اگر صفحه ای خیلی بزرگ است و خیلی به آن نزدیک نشسته اید ، دچار خستگی چشم می شوید یا به راحتی قادر به دیدن کل تصویر نیستید. تهیه تلویزیونی که اندازه مناسب فضای شما باشد مهم است. اما حقیقت این است که مردم بدون توجه به این موارد، تلویزیون جدید خود را خریداری می‌کنند. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا به سایز مناسب تلویزیون برای خانه خود پی ببرید و به انتخاب تلویزیون مناسب براساس متراژ خانه خود دست یابید. پس با ما در ادامه همراه باشید.

به چه اندازه تلویزیون نیاز دارم؟ چگونه اندازه مناسب تلویزیون را برای فضای و راحتی خود را پیدا کنیم؟

با بزرگتر شدن تلویزیون ها ، پیدا کردن تلویزیون هایی که برای اتاق مناسب ترند ، در تصمیم گیری هوشمندانه برای خرید تلویزیون اهمیت بیشتری پیدا می کند. بهترین تلویزیون تلویزیونی است که متناسب با خانه شما باشد ، چه یک آپارتمان کوچک باشد یا یک خانه بزرگ با سینمای خانگی.

همانطور که تلویزیون های 65 اینچ 4K  کاملا عادی شده اند و تلویزیون خیلی بزرگ به حساب نمی آیند ، مدل های بزرگتر 70 تا 80 اینچی با قیمت های مقرون به صرفه تری به بازار می آیند. اینکه تلویزیون جدید خود را در کجا قرار دهید یک چالش محسوب می شود. بسیاری از افراد حتی با در نظر گرفتن اتاقی که در آن قرار دارد یک تلویزیون جدید خریداری می کنند ، با این فرض که هر تلویزیونی در همان نقطه ای که تلویزیون قدیمی آنها در آن قرار داشت متناسب خواهد بود.

tv different sizes

به چه اندازه تلویزیون نیاز دارم؟ (راهنمایی سریع و خلاصه)

نحوه اندازه گیری صفحه تلویزیون را بفهمید : صفحه های تلویزیون از گوشه ای به گوشه دیگر به صورت مورب اندازه گیری می شوند.

وضوح تلویزیون خود را بدانید : تلویزیون های امروز سه گزینه با وضوح 4K ، FHD  و 8K را ارائه می دهند. بهترین توصیه در حال حاضر وضوح 4K است زیرا نمایشگرهای فول اچدی قدیمی شده و وضوح پایینی دارند و همینطور برای وضوح 8K  در حال حاضر محتوی زیادی تولید نشده است.

اندازه و موقعیت اتاق را مشخص کنید. اتاق ها برای قرار دادن تلویزیون های بزرگتر، بزرگتر نمی شوند ، بنابراین اندازه مناسب فضای خود را پیدا کنید.

اندازه و وضوح صفحه

اول به یاد داشته باشید ، تلویزیون ها به صورت مورب اندازه گیری می شوند. بنابراین یک صفحه نمایش 55 اینچی از یک گوشه تا گوشه مقابل 55 اینچ اندازه دارد. یعنی تقریبا 49 اینچ عرض و 29 اینچ طول.

شما باید وضوح تلویزیون را در نظر بگیرید. به این دلیل که هرچه رزولوشن بالاتر باشد ، می توانید نزدیکتر بنشینید. این بدان معناست که شما می توانید به تلویزیون 4K به تلویزیون FHD  نزدیکتر بنشینید . این یک عامل مهم است که باید هنگام انتخاب سایز تلویزیون در نظر بگیرید.

همچنین این سوال پیش می آید که آیا شما می خواهید تلویزیون را با استفاده از پایه موجود تنظیم کنید یا از یک براکت برای وصل کردن به دیوار استفاده کنید. با استفاده از پایه خود تلویزیون برای تنظیم تلویزیون روی میز تلویزیون را نزدیکتر به بیننده قرار می دهد و فاصله دید را کوتاه می کند. 

از طرف دیگر ، آویختن تلویزیون روی دیوار می تواند 30 سانتی متر یا بیشتر به فاصله قابل مشاهده اضافه کند ، که می تواند تفاوت یک تلویزیون 60 اینچی با یک مدل 72 اینچی باشد. بسته به نوع نصب شما و ضخامت تلویزیون ، صفحه شما همچنان چند اینچ از دیوار فاصله میگیرد.

بیشترراهنمای جامع خرید تلویزیون در سال 2021

بهترین تلویزیون ها از نظر اندازه

ما تلویزیون های مختلف را بررسی می کنیم و اگرچه بیشتر تلویزیون های ما در مدل های 55 و 65 اینچی متمرکز هستند ، اما بهترین تلویزیون هایی که بررسی کرده ایم در اندازه صفحه نمایش بزرگتر و کوچکتر نیز موجود هستند. 

تلویزیون های 43 اینچ | تلویزیون های 50 اینچی | تلویزیون های 55 اینچی | تلویزیون های 65 اینچی | تلویزیون های 75 اینچی

Size-Comparison-100-VS

نحوه محاسبه بهترین اندازه تلویزیون برای اتاق خود

فاصله بین جایی که قصد نصب تلویزیون را دارید و جایی که قصد نشستن دارید را اندازه بگیرید. برای یک تلویزیون FHD ، بسیاری از متخصصان صنعت مانند آمازون  محدوده 1.5-2.5 برابر اندازه صفحه نمایش شما را ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، آمازون توصیه می کند ابتدا فاصله دید خود را (به فوت) بردارید و آن را در 7.7 ضرب کنید. بنابراین ، اگر تلویزیون 42 اینچی دارید ، می توانید با فاصله ی 84 اینچ (7 فوت یا 210 سانتی متر) بنشینید تا یک تجربه راحت داشته باشید. برای اینکه به راحتی بتوانید محاسبه کنید ، برای داشتن یک فاصله دید خوب ، کافیست اندازه صفحه را دو برابر کنید.

برای مثال شما در یک اتاق بزرگ یک کاناپه بزرگ بین خود و تلویزیون دارید و فاصله آنها 10 فوت (120 اینچ) است. بنابراین 120 اینچ را بر دو تقسیم کرده که 60 اینچ بدست می آید. بنابراین تلویریون مناسب با این فاصله یک تلویزیون 60 اینچ است.

اگر به یک تلویزیون 4K را در نظر بگیرید ، فرمول کمی تغییر می کند. به دلیل افزایش وضوح ، فاصله ایده آل توصیه شده بین یک تا 1.5 برابر اندازه صفحه خواهد بود. بنابراین اگر یک تلویزیون 50 اینچی خریداری کرده اید ، باید آن را بین 50 تا 75 اینچ فاصله قرار دهید.

جدول محاسبه حداقل فاصله از تلویزیون و سایز مناسب و متناسب با آن

اندازه تلویزیون

حداقل فاصله توصیه شده برای تلویزیون 4K

حداقل فاصله توصیه شده برای تلویزیون FHD

40 اینچ

40 اینچ (3.3 فوت ، 1 متر)

80 اینچ (6.7 فوت ، 2 متر)

42 اینچ

42 اینچ (3.5 فوت ، 1 متر)

84 اینچ (7 فوت ، 2.1 متر)

48 اینچ

48 اینچ (4 فوت ، 1.2 متر)

96 اینچ (8 فوت ، 2.4 متر)

50 اینچ

50 اینچ (4.2 فوت ، 1.3 متر)

100 اینچ (8.3 فوت ، 2.6 متر)

55 اینچ

55 اینچ (4.6 فوت ، 1.4 متر)

110 اینچ (9.2 فوت ، 2.8 متر)

60 اینچ

60 اینچ (5 فوت ، 1.5 متر)

120 اینچ (10 فوت ، 3 متر)

65 اینچ

65 اینچ (5.4 فوت ، 1.65 متر)

130 اینچ (10.8 فوت ، 3.3 متر)

75 اینچ

75 اینچ (6.25 فوت ، 1.9 متر)

150 اینچ (12.5 فوت ، 3.8 متر)

دیدگاهتان را بنویسید