سبد خرید
top-bar-dollar4
مقایسه OLED و NanoCell

تلویزیون نانوسل یا تلویزیون OLED ?

تلویزیون نانوسل یا تلویزیون OLED ?

بیایید قبل از همه چیز یک موضوع را زود تر اعلام کنیم! وقتی حرف از کیفیت تصویر میشود ،OLED نانوسل را در هم می شکند! اگرشما کسی هستید که از همه چیز بهترین را انتخاب می کنید ، OLED را بخرید. اما اگر می خواهید چند برابر پولتان را پس انداز کنید ، با این حال که هنوز یک تلویزیون با قابلیت های باورنکردنی دریافت می کنید. ادامه مطلب را بخوانید و درباره تلویزیون نانوسل بیشتر بدانید.

OLED یا NanoCell

تکنولوژی نانوسل چگونه کار میکند؟

تلویزیون نانوسل LG به روشی مشابه تلویزیون های LED دیگر کار می کنند. یک منبع نور صفحه را از پشت روشن می کند تا تصویری پر جنب و جوش را روشن کرده و برای بیننده ارسال کند.
نانوسل در مورد نحوه کنترل رنگ با تلویزیون های استاندارد LED تفاوت دارد. تلویزیون نانوسل شرکت LG لایه ای را به تلویزیون وارد می کنند. که تجربه مشاهده رنگ در طول موج قرمز و سبز را بهبود می بخشد.
با قرار دادن آن لایه فیلتر ، تلویزیون نانوسل به بازار عرضه می شوند. تا به لطف کنترل دقیق رنگ ها هنگام بیرون آمدن از تلویزیون ، تولید رنگ بهتری داشته باشید.
تلویزیون نانوسل با فیلتر کردن بهتر رنگ های قرمز و سبز ، توانایی تولید رنگ های با جزئیات و سرزنده تر از رقبای خود را دارند.

فیلتر کردن رنگ ها با تکنولوژی نانوسل

سطح رنگ سیاه خوب با Dimming Local تمام آرایه

تلویزیون نانوسل به لطف آنچه که Dimming Local تمام آرایه نامیده می شود. عملکرد سطح رنگ سیاه بهتر از حد معمولی دارند.

 تلویزیون های LED با نور پس زمینه نمی توانند همان سطح رنگ سیاه تلویزیون OLED را تولید کنند. به همین دلیل است که (Dimming Local (FALD تمام آرایه وجود دارد. FALD که در سطح بالای تلویزیون نانوسل موجود است ، به پنل اجازه می دهد تا نور پس زمینه LED خود را در برخی مناطق برای صحنه های تاریک کم نور کند. به این معنی که نسبت کنتراست و عملکرد HDR بهتری نسبت به یک تلویزیون LED استاندارد دارند.

سطح رنگ سیاه خوب

رنگ های روشن و دقیق

رنگ های روشن تر ، دقیق تر سطح رنگ سیاه عمیق تر و قیمتی که بسیار به صرفه تر است. با همه ی این اوصاف تلویزیون نانوسل هنوز یک تلویزیون دارای نور پس زمینه است. اما هنوزهم می توانید انتظار داشته باشید تا تجربه تماشای کامل خود را حفظ کنید. ولی اگر بهترین ممکن را می خواهید ، OLED انتخاب بهتری خواهد بود.

نور پس زمینه تلویزیون نانوسل و oled

OLED چیست؟

OLED مخفف دیود ساطع کننده نور آلی است. اگرچه ممکن است کلمه “LED” در داشته باشد. اما با رقبای دارای نور پس زمینه بسیار متفاوت است.
پیکسل های OLED به جای این که بخواهند نور را به یک صفحه بتابانند ، به صورت جداگانه روشن و کنترل می شوند.این بدان معنی است که شما تولید رنگ واقعی تری دارید. اما مهمتر از همه ، شما سیاه ترین سطح سیاهی ممکن را دریافت خواهید کرد.

از آنجا که پیکسل های OLED به جای اینکه به یک سیستم نور پس زمینه تکیه کنند ، خود روشن و خاموش میشوند. وقتی یک پیکسل OLED مشکی نمایش می دهد. در واقع فقط در آن پیکسل خاموش است.

صفحه فوق باریک تلویزیون oled

مقایسه OLED و نانوسل غیرمنصفانه است!

بالاخره تلویزیون نانوسل یا تلویزیون OLED ?

در حالی که الجی OLED که “پیکسل های خود روشن” نامیده می شود را دارد ، تلویزیون نانوسل هنوز با نور پس زمینه روشن می شود. این نور پس زمینه هوشمندانه است. اما هنوز هم برخی از اشکالاتی مشابهی را دارد.

سطح رنگ سیاه در نانوسل عالی است. اما جای سطح رنگ سیاه بی نقص ارائه شده توسط OLED را پر نمیکند.
رنگ ها در تلویزیون نانوسل باورنکردنی به نظر می رسند. اما برای جبران آن کمی بیش از حد اشباع شده اند. حتی در حالت های هوشمندتر مانند حالت بازی و سینما که به طور ویژه برای واقعی به نظر رسیدن تنظیم شده اند.

در حقیقت ، مقایسه OLED و نانوسل به نوعی غیرمنصفانه است. اگرچه تلویزیون نانوسل باورنکردنی است. اما هنوز نمی تواند حتی نزدیک تلویزیون های OLED شرکت LG باشد.
اگر قرار بود نانوسل را با هر چیزی مقایسه کنیم ، احتمالاً معقول تر بود که به جای LG OLED LG آنرا در برابر QLED سامسونگ قرار دهیم.
OLED به عنوان یک فناوری همیشه از رنگ های بهتری و رنگ های سیاه هوشمند تر برخوردار است. اما تلویزیون نانوسل عملکرد تقریباً خوبی را با پول بسیار کمتری به شما ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید