سبد خرید
top-bar-dollar4
nano80-vs-nano90

مقایسه دو تلویزیون نانوسل LG NANO80 و LG NANO90

nano80-vs-nano90

(LG Nano90 (NanoCell 90 Series و (Nano80 (NanoCell 80 series دو مجموعه تلویزیونی NanoCell هستند که به عنوان بخشی از مجموعه تلویزیون های 2020 خود توسط الجی معرفی شده اند. LG Nano 90 با چند گزینه اندازه صفحه نمایش ارائه می شود: 65 اینچ (65NANO90) و 55 اینچ (55NANO90) و LG Nano 80 با اندازه صفحه نمایش 49 اینچ (49NANO80) و 55 اینچ (55NANO80) و 65 اینچ (65NANO80) و 75 اینچ (75NANO80) در دسترس است. از شماره مدل آنها ، ما به راحتی می توانیم متوجه شویم که LG Nano90 مدلی است که از LG Nano80 بالاتر است.

nano90-picture3

معرفی LG NANO90

صفحه نمایش

تلویزیون (LG Nano90 (NanoCell 90 Series دارای نور پس زمینه LED Full Array است که با Local Dimming تکمیل می شود. Full Array Local Dimming قادر به ایجاد یکنواختی نور در کنتراست سطح صفحه LED این تلویزیون است. کنتراست نیز توسط Ultra Luminance بهبود می یابد که برای قسمت روشن صفحه تلویزیون اوج روشنایی بهتری را به ارمغان می آورد.

LG Nano90 با نمایشگر NanoCell با ارائه توانایی انتقال میلیاردها رنگ غنی از طریق تغییر 10 بیت ، قادر به ارائه جزئیات رنگی غنی است. این رنگ همچنین با Advanced Color Enhancer و True Color Accuracy که جزئیات طبیعی و دقیق رنگ را به ارمغان می آورد ، افزایش می یابد. برای دستیابی به وضوح عالی باید از منابع اصلی محتوای 4K استفاده کرد و از منابع محتوای غیر 4K نیز می توان دریافت که ارتقا دهنده 4K به خوبی در این تلویزیون ادغام شده است. همچنین Sharpness Enhancer می تواند جزئیات تصویر واضح تری را روی صفحه نمایش این تلویزیون به ارمغان آورد.

تلویزیون LG Nano90 در حال حاضر از  HDR10 ، HLG  و Dolby Vision  و همچنین Dolby Vision IQ و HDR Dynamic Tone Mapping پشتیبانی می کند تا بتوانیم از جزئیات پیشرفته و کنتراست گسترده از طیف گسترده ای از منابع محتوای HDR لذت ببریم.

 

nano90-picture2

سخت افزار

ما همچنین می توانیم از فناوری حرکت این تلویزیون TruMotion 240  که براساس نرخ تازه سازی 120 هرتز نصب شده استفاده کنیم و از تصاویر حرکتی روان از فیلم های اکشن و ورزشی مورد علاقه خود لذت ببریم. TruMotion 240  همچنین با ALLM ، FreeSync ، HGiG  (پس از به روزرسانی نرم افزار) و VRR (نرخ تازه سازی متغیر) تکمیل می شود تا تجربه گیمینگ همه جانبه را بر روی صفحه نمایش این تلویزیون گیمینگ ایجاد کنید.

رنگ، وضوح و کنتراست LG Nano90 توسط α7 Gen 3 Processor 4K به عنوان پردازنده تصویر این تلویزیون بهینه شده است. WebOS سیستم عامل تلویزیون هوشمندی است که بر روی LG Nano 90 نصب شده است. این برنامه می تواند طیف گسترده ای از سرگرمی های برتر را از ارائه دهندگان محتوای مورد علاقه ما با WIFI 802.11 ac فراهم کند که به شما امکان اتصال سریع اینترنت را می دهد. ما همچنین می توانیم برنامه های هوشمند اضافی را اجرا کنیم زیرا WebOS به فروشگاه محتوای نرم افزاری LG / Apps متصل شده است.

کنترل از راه دور

Magic Remote به عنوان کنترل از راه دور LG Nano 90 گنجانده شده است. این تلویزیون می تواند با عملکردهای هوشمند خود Point ، Click  ، Scroll و Voice  را به راحتی کنترل کند. ما همچنین می توانیم از Google Assistant و Amazon Alexa برای کنترل این تلویزیون استفاده کنیم زیرا از قبل پشتیبانی شده اند. 

سیستم صوتی

تلویزیون LG Nano90  فقط با سیستم بلندگو دو کاناله 2Ch 20W  ارائه می شود. اگرچه این یک سیستم بلندگوی کاملاً ابتدایی است ، اما ما همچنان می توانیم از کیفیت صدای خوبی برخوردار شویم زیرا این سیستم از قبل با AI Sound همراه است و از Dolby Atmos نیز پشتیبانی می کند. مطمئناً ، اگر به دنبال صدای فراگیر قوی تر هستید ، بهتر است ساندبار اضافی را به این تلویزیون وصل کنید. ما همچنین می توانیم سیستم AV پیشرفته تری را برای تولید صدای با کیفیت بالاتر راه اندازی کنیم ، زیرا LG Nano 90 از Enhanced Audio Return Channel) eARC) پشتیبانی می کند که می تواند با پهنای باند بیشتر صدای با کیفیت بالاتر را مدیریت کند.

nano80-picture1

معرفی LG NANO80

صفحه نمایش

با نمایشگر 4K واقعی تلویزیون نانوسل LG Nano80 قادر است جزئیات رنگی غنی را ارائه دهد ، زیرا قادر است از طریق تکنولوژی 10 بیتی تغییر رنگ های میلیاردی ارائه دهد. همچنین می توان ارتقادهنده 4K را در LG Nano80 پیدا کنیم. ارتقا دهنده 4K به ما امکان می دهد از وضوح تصویر عالی نه تنها از منابع اصلی 4K بلکه از محتوای غیر 4K که با کیفیت تصویر تقریبا 4K ارتقا می یابند لذت ببریم.

 وضوح نیز توسط Double Step Noise Reduction  و Sharpness Enhancer بهبود می یابد. کاهش نویز دو مرحله ای می تواند نویز روی صفحه را به ویژه برای محتوای بدون ارتقا 4K افزایش دهد در حالی که Sharpness Enhancer می تواند جزئیات تصویر واضح تری را روی صفحه نمایش این تلویزیون به ارمغان آورد. LG Nano 80 فقط دارای نور پس زمینه LED مستقیم استاندارد است اما در حال حاضر با Local Dimming برای ایجاد کنتراست پر جنب و جوش در صفحه LED آن ، تکمیل شده است. 

ما همچنین می توانیم Ultra Luminance را با این تلویزیون یکپارچه کنیم تا حداکثر روشنایی را در قسمت روشن صفحه ارائه دهد.

nano90-picture1

سخت افزار

LG Nano 80 .به پردازنده چهار هسته ای 4K همراه با AI Picture مجهز شده است که می تواند رنگ ، وضوح و کنتراست تصویر ارائه شده روی صفحه نمایش این تلویزیون را بهینه کند.در حال حاضر تلویزیون LG Nano 80 از  HDR10 ، HLG  و HDR Dynamic Tone Mapping پشتیبانی می کند تا از طیف گسترده ای از منابع محتوای HDR جزئیات پیشرفته و کنتراست بیشتری را به ارمغان بیاورد. LG Nano 80 با فناوری حرکت کاملاً اساسی TruMotion 120 همراه است. TruMotion 120 که بر اساس نرخ تازه سازی 60 هرتز است ، اساساً هنوز هم می تواند تصاویر حرکتی روان را برای فیلم های اکشن و ورزشی مورد علاقه ما ارائه دهد.

برای به دست آوردن تجربه بازی بهتر ، ما همچنین می توانیم ALLM (حالت کم تأخیر خودکار) و HGiG (همراه با بروزرسانی نرم افزار) را با این تلویزیون ادغام کنیم. با WebOS که به عنوان سیستم عامل تلویزیون هوشمند این تلویزیون همراه با WIFI 802.11 ac که اتصال سریع اینترنت را فراهم می کند ، که در نتیجه می توانیم از طیف گسترده ای از سرگرمی های برتر از ارائه دهندگان محتوای مورد علاقه خود لذت ببریم. WebOS همچنین به فروشگاه محتوا و برنامه های LG متصل است تا به ما در اجرای برنامه های هوشمند اضافی در صفحه نمایش این تلویزیون کمک کند. 

کنترل از راه دور

کنترل از راه دور LG Nano80 از نوع Magic Remote است که می تواند به ما در کنترل راحت این تلویزیون با عملکردهای هوشمند کمک کند Google Assistant و Amazon Alexa نیز با این تلویزیون سازگار هستند.

سیستم صوتی

سیستم بلندگو  LG Nano80 دو کاناله و 20 وات است. در حال حاضر از Dolby Atmos و  AI Sound پشتیبانی می کند تا همچنان بتوانیم از کیفیت صدای خوبی برخوردار شویم. اگر نیاز به سیستم صوتی بهتری دارید ، بهتر است از ساند بار اضافی استفاده کنید.

جدول شباهت ها و تفاوت ها

مشخصات و ویژگی های اصلی LG Nano 90 و Nano 80 را می توان در جدول شباهت ها و تفاوت های زیر مشاهده کرد. برای ما مهم است که قبل از اینکه بیشتر در مورد تفاوت آنها صحبت کنیم ، به مشخصات و ویژگی های آن دو تلویزیون نگاه کنیم.

 

LG Nano 90

LG Nano 80

شباهت ها

معرفی

2020

2020

فناوری نمایش

LED

LED

Dimming Technology

Local Dimming

Local Dimming

وضوح

4K UHD

4K UHD

فناوری ارتقا

4K Upscaler

4K Upscaler

فناوری شفافیت

 کاهش نویز دو مرحله ای

· تقویت کننده وضوح

کاهش نویز دو مرحله ای

تقویت کننده وضوح

فناوری رنگ

Nano Color

Advanced Color Enhancer

True Color Accuracy

Nano Color

Advanced Color Enhancer

True Color Accuracy

فناوری کنتراست

Ultra Luminance

Ultra Luminance

پشتیبانی از HDR

HDR10 ، HLG ، HDR Dynamic Tone Mapping

HDR10 ، HLG ، HDR Dynamic Tone Mapping

AI Picture

دارد

دارد

فناوری گیمینگ

ALLM  حالت تأخیر کم خودکار

HGiG  پس از بروزرسانی نرم افزار

VRR (نرخ تازه سازی متغیر)

ALLM  حالت تأخیر کم خودکار

HGiG  پس از بروزرسانی نرم افزار

VRR نرخ تازه سازی متغیر

سیستم عامل

WebOS

WebOS

کنترل از راه دور

Magic Remote

Magic Remote

دستیار Google و آمازون الکسا

پشتیبانی میکند

پشتیبانی میکند

Wifi  داخلی

802.11ac

802.11ac

سیستم بلندگو

2Ch 20W

صدای AI

2Ch 20W

صدای AI

HDMI / USB

3/4

3/4

تفاوت

فناوری نور پس زمینه

Full Array LED

Direct LED

پشتیبانی از دالبی ویژن

Dolby Vision & Dolby Vision IQ

ندارد

Motion Technology

TruMotion 240 (بومی 120 هرتز)

TruMotion 120 (بومی 60 هرتز)

پشتیبانی FreeSync

دارد (بعد از به روزرسانی نرم افزار)

ندارد

پردازشگر تصویر

α7 Gen 3  پردازنده 4K

پردازنده چهار هسته ای 4K

Dolby Atmos

دارد

ندارد

کانال بازگشت صدا

Audio Return Channel

eARC

ARC

قیمت

بیشتر

کمتر

   
lg-nanocell-tv-series

تفاوت اصلی این دو تلویزیون هوشمند چیست؟

جدول بالا به ما نشان می دهد که تفاوت های کمی بین LG Nano 90 و Nano 80 وجود دارد.اجازه بدهید تا در مورد این تفاوت ها بیشتر صحبت کنیم.

1. فناوری نور پس زمینه

فناوری نور پس زمینه LG Nano90 و LG Nano80 متفاوت است. LG Nano90 با نور پس زمینه Full Array LED همراه است در حالی که LG Nano80 فقط با نور پس زمینه LED Direct استاندارد ارائه می شود. نور پس زمینه LED Full Array می تواند یکنواختی نور و کنتراست بسیار عالی تری را در سراسر صفحه نمایش LED LG Nano90 ایجاد کند.

2. پشتیبانی Dolby Vision

در حالی که هر دو LG Nano 90 و Nano 80 از HDR10 ، HLG و HDR Dynamic Tone Mapping پشتیبانی می کنند ، می توان دریافت که LG Nano 90 علاوه بر این فرمت ها همچنین از Dolby Vision و Dolby Vision IQ پشتیبانی می کند که توسط LG Nano 80 پشتیبانی نمی شود. با Dolby Vision IQ و پشتیبانی از دالبی ویژن ، ما می توانیم از جزئیات پیشرفته تر و کنتراست گسترش یافته تری از محتوای مورد علاقه Dolby Vision HDR لذت ببریم.

3. فناوری حرکت و پشتیبانی FreeSync

فناوری حرکتی که با LG Nano 90 و Nano 80 تلفیق شده متفاوت است. LG Nano 90 با TruMotion 240 ارائه می شود که براساس نرخ تازه سازی بومی 120 هرتز است در حالی که LG Nano 80 با TruMotion 120 مبتنی بر نرخ تازه سازی بومی 60Hz ارائه می شود. TruMotion 240 فناوری حرکت پیشرفته تری است که می تواند تصاویر حرکتی روان تری را به خصوص هنگامی که از تلویزیون به عنوان مانیتور بازی خود استفاده می کنیم ، ارائه دهد. همچنین می توان دریافت که LG Nano 90 از FreeSync (فناوری همگام سازی تطبیقی) پشتیبانی می کند تا بتوانیم از تجربه بازی بهتر در صفحه نمایش آن لذت ببریم.

4. پردازشگر تصویر

پردازنده تصویر LG Nano 90 و LG Nano 80 متفاوت است. LG Nano 90 به پردازنده α7 Gen 3 4K مجهز شده در حالی که LG Nano 80 با پردازنده چهار هسته ای 4K مجهز شده است. α7 Gen 3 Processor 4K پردازنده تصویر قدرتمندتری نسبت به پردازنده چهار هسته ای 4K است که می تواند بهینه سازی بهتری برای رنگ ، وضوح و کنتراست تصویر ارائه شده در صفحه نمایش LG Nano 90 ارائه دهد.

5. کانال پشتیبانی و بازگشت صوتی Dolby Atmos

در حالی که هر دو LG Nano 90 و Nano 80 دارای سیستم بلندگوی دو کاناله 20W مشابه هستند که با AI Sound مجهز شده است ، می توان گفت که فقط LG Nano 90 از Dolby Atmos پشتیبانی می کند. Dolby Atmos به ما این امکان را می دهد که از تجربه صدای همه جانبه تری در LG Nano 90 لذت ببریم. همچنین می توان فهمید که کانال بازگشت صوتی نصب شده روی LG Nano 90 و Nano 80 متفاوت است. LG Nano 90 در حال حاضر با eARC (کانال بازگشت صوتی پیشرفته) مجهز شده ، در حالی که LG Nano 80 فقط با ARC استاندارد ارائه می شود. eARC به ما امکان می دهد از صدایی با کیفیت بالاتر و با قالب صوتی پیشرفته تر ، به دلیل پهنای باند بیشتر ، لذت ببریم.

6. قیمت

از آنجا که این مدل بالاتر است ، قیمت LG Nano 90 به طبع نسبت به قیمت LG Nano 80 بالاتر است  برای گزینه مشابه صفحه نمایش ارائه می شود. قبل از اینکه بتوانیم آخرین اختلاف قیمت آنها را پیدا کنیم ، باید قیمت این دو تلویزیون را بررسی کنیم زیرا قیمت تلویزیون با گذشت زمان تغییر می کند.

nano90-picture-4
LG NANO90
nano80-picture-2
LG NANO80

نتیجه :

اگرچه هر دو از سری تلویزیون های 2020 ال جی به عنوان تلویزیون LED NanoCell 4K عرضه می شوند ، اما می توان دریافت که LG Nano 90 مدلی است که از LG Nano 80 بالاتر است. چرا LG Nano 90 باید گزینه شما باشد؟ از بحث ما در بالا ، LG Nano 90 مدل بالاتری است که می تواند کیفیت تصویر بهتری با نور پس زمینه Full Array LED و پردازنده تصویر قدرتمندتر ، تجربه بازی بهتر با TruMotion 240 پیشرفته تر که از FreeSync پشتیبانی می کند ، ارائه دهد در حالی که همچنین از Dolby Vision همچنین پشتیبانی می کند Dolby Atmos و با eARC (کانال بازگشت صوتی پیشرفته) تکمیل شد. بنابراین اگر قصد ندارید بیشتر هزینه کنید ، LG Nano 90 باید یکی باشد که باید انتخاب کنید.

LG Nano 80 را می توان به عنوان مدل اصلی تلویزیون LG NanoCell نامید. در اصل هنوز هم می تواند با نمایشگر NanoCell که از پردازنده چهار هستهای پشتیبانی می کند ، کیفیت تصویر خوبی ارائه دهد. همچنین با وضوح ، کنتراست و فناوری رنگی مشابه LG Nano 90 تکمیل شده است. اگر بودجه محدودتری  LG Nano 80 یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست. زیرا این تلویزیون میتواند تمامی نیازهای شما حتی برای بازی کردن را هم برآورده کند. در حقیقت این تلویزیون از لحاظ قیمتی و کیفیتی که ارائه میکند ارزش خرید بالاتری نسبت به تلویزیون LG Nano90  دارد.

دیدگاهتان را بنویسید