سبد خرید
top-bar-dollar4
how-to-clean-a-tv

روش های تمیز کردن صفحه تلویزیون

تمیز کردن صفحه تلویزیون آسان به نظر می رسد استفاده از شیشه پاک کن! درسته؟ کاملا اشتباهه!

اکثر تلویزیون های HD مدرن روی سطح خود دارای پوشش های خاصی هستند که می توانند توسط پاک کننده های قوی خراب شوند. اما در برخی مواقع ، هر صفحه HD نیاز به تمیزکاری جدی ندارد.

در زیر نمونه ای از هشدارهای موجود در کتابچه های راهنمای مختلف برندهای تلویزیون های است. دفترچه راهنمای خود را دوباره بررسی کنید ، زیرا هر تلویزیون کمی متفاوت است و ممکن است به روش های مختلفی نیاز داشته باشد.

فقط با پارچه خشک تمیز کنید. هنگام تمیز کردن ، سیم برق را از برق بکشید و با پارچه نرم آن را به آرامی پاک کنید تا از خش افتادن روی صفحه جلوگیری شود. آب یا مایعات دیگر را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید زیرا ممکن است اتصال کوتاه برق رخ دهد. همچنین مواد شیمیایی مانند الکل ، مواد رقیق کننده یا بنزین! نیزاستفاده نکنید.

قسمت جلوی صفحه نمایش به طور خاص ساخته شده است. سطح پنل را به آرامی و فقط با استفاده از یک پارچه تمیز کننده یا یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید. اگر سطح آن زیاد کثیف است ، پس از تمیز کردن گرد و غبار ، یک پارچه نرم و بدون پرز را در ظرف صابون مایع رقیق و ملایم خیس کنید (1 قسمت صابون ظرف مایع خفیف که 100 برابر مقدار آب رقیق شده باشد) و سپس پارچه را بکشید. برای پاک کردن مایعات اضافی با استفاده از پارچه سطح صفحه نمایش را پاک کنید ، سپس آن را با یک پارچه خشک از همان نوع به طور مساوی پاک کنید تا سطح خشک شود . علاوه بر این ، از تماس با مواد فرار مانند اسپری حشرات ، حلال ها و مواد رقیق کننده خودداری کنید. در غیر این صورت ، ممکن است روی کیفیت سطح تأثیر منفی بگذارد.

در هنگام تمیز کردن ، نمای بیرونی و صفحه نمایش محصول ممکن است خراشیده شود. برای جلوگیری از خراش ، مطمئن شوید که با استفاده از پارچه ارائه شده یا پارچه نرم ، قسمت بیرونی و صفحه را با دقت پاک کنید. آب را مستقیماً روی محصول اسپری نکنید. هر مایعی که وارد محصول شود ممکن است باعث خرابی ، آتش سوزی یا برق گرفتگی شود. محصول را با یک دستمال نرم و مرطوب با مقدار کمی آب تمیز کنید. از مایع قابل اشتعال (به عنوان مثال بنزن ، رقیق کننده ها) یا ماده تمیز کننده استفاده نکنید.

صفحه LCD را با پارچه نرم به آرامی پاک کنید. لکه های چسبنده را می توان با پارچه ای که با محلول صابون ملایم و آب گرم مرطوب شده است پاک کرد. اگر از پارچه های حاوی مواد شیمیایی استفاده می کنید ، لطفاً دستورالعمل موجود در بسته را دنبال کنید. هرگز آب یا مواد شوینده را مستقیماً روی تلویزیون پخش نکنید. ممکن است به پایین صفحه یا قسمتهای خارجی آن چکه کرده و وارد تلویزیون شود و به تلویزیون آسیب برساند.

فقط با یک پارچه خشک تمیز کنید. با استفاده از یک پارچه خشک و نرم (پنبه و …) سطح صفحه نمایش (صفحه تلویزیون) را به آرامی پاک کنید. یک پارچه سفت ممکن است به سطح صفحه آسیب برساند. از تماس با الكل ، مواد رقیق كننده ، بنزن ، اسید یا مواد تمیزكننده حلال قلیایی ، مواد تمیز كننده ساینده یا پارچه های شیمیایی كه باعث آسیب به سطح می شود خودداری كنید.

اتفاق نظرغافلگیرکننده ای بین تولیدکنندگان بزرگ تلویزیون وجود دارد. بسیاری از تلویزیون های جدید با یک پارچه نرم برای تمیز کردن صفحه نمایش ارائه می شوند. اگر این پارچه را گم کرده اید ، میتوانید از پارچه همراه عینک های طبی وآفتابی استفاده کنید.

Should-I-Use-Windex-to-Clean-My-TV؟

پاک کننده صفحه نمایش

پس چرا نباید از شیشه پاک کن استفاده کرد؟ شیشه پاک کن  معمولی برای پنجره های شیشه ای ، به علاوه چند سطح دیگر ، ساخته شده است. این ماده حاوی آمونیاک و الکل است و این مواد به صفحه تلویزیون آسیب میرسانند.البته امروزه کیت هایی توسط شرکت ها تهیه شده که حاوی الکل و آمونیاک نیستند و در نتیجه میتوان از آنها برای استفاده روی سطوح استفاده کرد.

به هیچ وجه نباید از آب و شیشه پاک کن و تمیز کننده های مشابهی که الکل و آمونیاک دارند استفاده کرد و به جای آن بهتر است از پارچه های نانوالیافی که همراه با تلویزیون ها ارائه میشوند استفاده

دیدگاهتان را بنویسید