سبد خرید
top-bar-dollar4
حالت بازی

game mode یا حالت بازی چیست؟

حالت بازی چیست؟

حالت بازی یک تلویزیون ممکن است تجربه بازی شما را بهبود بخشد. اما قطعاً کیفیت تصویر شما را کاهش می دهد. اگر در چند سال گذشته تلویزیون خریداری کرده باشید. احتمالاً تلویزیون تان دارای Game Mode است. اگر اهل بازی باشید ، حالت بازی ممکن است تجربه بازی شما را بهبود بخشد. اما چیزهایی را نیز از دست خواهید داد.

قبل از شروع ، باید چند اصل را بیان کنیم. اول ، احتمالاً می فهمید که تلویزیون یا مانیتور رایانه شما فقط یک صفحه ساده متصل به کابل ویدیو نیست. حتی برای صفحه نمایشی که هیچ اتصالی به وب ندارد ، تعداد زیادی قطعات الکترونیکی در داخل آن وجود دارد. از جمله پردازنده ، حافظه و سایر مواردی که معمولاً انتظار دارید در رایانه پیدا کنید. البته به اندازه یک کامپیوتر معمولی پیچیده نیست.

قطعات تلویزیون های جدید

نمایشگرهای مدرن دارای قطعات رایانه هستند. این بدان معناست که ، برخلاف برخی از تلویزیون ها و مانیتورهای ساده قدیمی ، تصاویر بلافاصله از هر چیزی که به صفحه شما متصل است به خود صفحه منتقل نمی شوند. زمانی که نمایشگر ، سیگنال را از کابل ویدیو دریافت می کند و تا زمانی که کاملاً روی صفحه نمایش داده شود ، زمان بسیار کمی طول میکشد. این مدت زمانی است که برای پردازش تصویر به تمام آن وسایل الکترونیکی درون تلویزیون یا مانیتور شما نیاز است. ما این زمان را تأخیر ورودی می نامیم.

قطعات تلویزیون های جدید

حالت بازی و تأخیر ورودی

تأخیر در بازی ، تفاوت زمانی است که بین تصمیم گیری مغز شما و عملکردی که روی صفحه تلویزیون شما اتفاق می افتد. انگشتان شما یک دکمه را فشار می دهند. کنترل کننده این دکمه را دوباره به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند تا به کامپیوتر یا کنسول ارسال شود. سپس هر اقدامی را که شما دستور داده اید انجام می دهند.

اگر در حال بازی آنلاین هستید ، بین دستگاه شما و دستگاه بازیکن دیگر تأخیر بیشتری وجود دارد.چون تاخیر شبکه نیز وجود دارد. برای این بحث ، بیایید فقط در مورد تأخیر ورودی صحبت کنیم، نه تأخیر شبکه ، که یک پدیده کاملاً متفاوت است. که متأسفانه با همان نام مشترک است.

از آنجا که زمان بندی همه چیز در یک بازی ویدیویی سریع است. شما می خواهید تا حد امکان بین مغز و عملکرد روی صفحه نمایش تأخیر داشته باشید. زمانی که مغز شما برای انجام یک عمل فکر می کند. و این اقدام برای رسیدن به کامپیوتر یا کنسول ، در مقایسه با تمام مراحل بعدی بسیار کم است. کاری که بازی با اطلاعات انجام می دهد می تواند متفاوت باشد.

نوشته های مرتبط :

حالت بازی و تأخیر ورودی

حالت بازی چگونه کار میکند؟

حالت بازی چگونه کار میکند؟

برای سالهای طولانی ، با دانستن اینکه گیمرها از تأخیر ورودی زیاد آزرده می شوند ، شرکت ها شروع به اضافه کردن یک حالت بازی کردند. که باعث کاهش تأخیر ورودی می شود و به شما امکان می دهد عملکرد درون بازی تان را بهبود بدهید.

با این حال ، حالت بازی یک جادو نیست که پردازنده ها را اورکلاک کرده که عملکرد را افزایش دهد. در عوض ، پردازش های اضافی را حذف می کند. پردازش رنگ ، کاهش سر و صدا ، مقیاس بندی پیشرفته ، همه این جنبه ها و موارد دیگر حذف یا به شدت کاهش می یابند. بدین ترتیب ، تصویر از لحاظ گرافیکی بسیار بدتر می شود. در هر شرکت حالت بازی متفاوت است. اما نتیجه نهایی یکسان است. تأخیر ورودی کمتر ، تصویر بدتر.

یکی از متداول ترین تأخیر ورودی بد مربوط به LCD های با نرخ فریم بالا (120 و 240 هرتز) است. پردازش مورد نیاز برای پر کردن این نرخ فریم های بالاتر فشرده است و یکی از اولین کارهایی است که باید در حالت بازی انجام شود. با این حال ، کنار گذاشتن این نرخ های بالاتر فریم به معنای آن است که تاری حرکت بسیار افزایش می یابد. بنابراین هر آنچه که حرکت می کند  تصویر تاری خواهد داشت. این می تواند تقریباً به اندازه تأخیر ورودی بد باشد به همان اندازه که مانع از دیدن دقیق دشمنان می شود.

کارکرد حالت بازی یا game mode

نتیجه گیری :

حالت بازی تضمینی برای عدم تأخیر ورودی نیست. بلکه فقط آن را تا حدودی پایین می آورد. اگر اهل بازی باشید ، قطعاً بعضی از تلویزیون ها برای بازی بهتر از تلویزیون های دیگر هستند. اگرچه به یاد داشته باشید ، ورودی تنها یکی از جنبه های عملکرد تلویزیون است.

نوشته های مرتبط :

تلویزیون گیمینگ برای کنسول های نسل بعدی PS5 و Xbox Series X

دیدگاهتان را بنویسید